Karakterler

Burada sadece hikayelerde yer alan ve özellikle olayların gidişatı üzerinde etkileri olan karakterleri ele aldığımı ifade etmek isterim.

 

{ Serenity Home }

 

 • Gnine Tinkerdome (oyuncu):
  Gnome. Büyücü. (Wizard/Illusionist)
  Aslen Tinker Hills’de doğmuş, ailesini bir göçükte kaybetmesi sonrasında, gelip onu bulan amcası Nimbletyne’le beraber Serenity Home’a gelip yerleşen bir cücedir (gnome). Büyülere ve garip, karmaşık planlara karşı özel bir ilgisi var. Laila, Bremorel ve Udoorin’in en eski arkadaşı. Gnine, heyecanlı, tez canlı, hayal gücü gelişmiş bir kişiliktir.

 • Laila ‘Bane’ Wolvesbane (oyuncu):
  Half-Elf. İzci. (Ranger)
  Dimwoods bölgesinde yaşayan, annesi bir wood elf (orman elfi), babası ise (insan) ormancıdan olma bir half-elf (yarı elf) kızdır. Üç, dört yaşlarında annesinin bir kurt sürüsünün saldırısına uğraması sonucunda kaybeder ve babasıyla beraber Serenity Home’a yerleşirler. Laila on altı yaşına geldiğinde, İzci Efendi Davien’in emri altında Serenity Home izcilerine katılır. İleriki yaşlarında, Dimwoods’da yaşayanların başına tam anlamıyla bela haline gelen kurtlara karşı yapılan operasyona katılmış ve bu operasyonda gösterdiği başarıları dolayısıyla da ‘Wolvesbane’ adını kazanmıştır.Laila genç, alımlı, sakin, serin kanlı, aklı başında ve realist bir genç kızdır ve Bremorel Songsteel’in de kuzenidir.

 • Udoorin Shieldheart (oyuncu):
  İnsan. Savaşçı. (Fighter/Champion)
  Serenity Home şerifi Standorin Shieldheart’ın oğludur. Çok küçük yaşta annesini, geçirdiği şiddetli bir hastalık sonucu kaybetmiş ve o günden sonra tamamen umarsız birisine dönüşmüş ve sorumsuzca yaşamıştır. Bu durum babası Şerif Standorin’in kasabaya Aager Fogstep adında soğuk ve ürkütücü bir adamı getirmesine kadar devam edecektir. Udoorin kavga etmeyi seven, hatta can atan, karşılaştığı her şeye elindeki iri baltalarla dalıp onları olabildiğince ufak parçalara indirgemekten hoşlanan bir gençtir. Bu durumu, beklenmedik biriyle karşılaşıncaya kadar da devam edecektir.

 • Aager Fogstep (oyuncu):
  İnsan. Hırsız. (Arcane Trickster)
  Sefil Drashan şehrinde doğmuş azılı, soğuk ve acımasız bir hırsızdır. Öngörülmemiş koşullar altında Şerif Standorin ile karşılaşır ve ona hayatını kurtarması dolayısıyla borçlanır ve onun emri altında çalışmaya başlar. Bir yandan yaşamaya başladığı Serenity Home kasabasının güvenliği ile çabalarken, bir yandan da Udoorin’i acımasızca eğitmeye başlar. Gelecek, Aager’i hiç beklenmediği süprizlerle karşılayacaktır. Genç yaşına rağmen aşırı sakin, soğuk, ölümcül, ürkütücü, karanlık, mesafeli, acımasız, pratik ve pragmatik bir kişiliğe sahiptir.

 • Lady Magella (oyuncu):
  Dwarf. Tapınak Muhafızı. (Priestess)
  Scowling Hills’de yaşayan dwarfların başı olan dedesi Argail Smitefast tarafından, bir tapınak muhafızı olarak eğitilmesi için Serenity Home Tapınağı Baş Muhafızlığı Demos Lightshand’e emanet edilmiş inatçı, sevgi dolu, saçmalığa gelemeyen ve sevdikleri söz konusu olduğunda asla şaka yapmayan bir dişi dwarftur.

 • Bremorel Songsteel (oyuncu):
  İnsan. İzci. (Ranger)
  Laila Wolvesbane’in kuzeni. Laila gibi Morel’de Dimwoods’da doğmuştur. Ailesini bir ork baskını sonucunda kaybeder ve Serenity Home kasabası yetimhanesine getirilir. Daha sonra amcası onu alıp evine getirir ve Laila ile beraber yaşamaya başladı. Morel, yaşadığı travmalar sonunda son derece sinirli ve kavgacı bir kız haline gelir. On iki yaşında bulaştığı bir kavgada, birini hastanelik edecek şekilde dört çocuğu yaralayınca bir hafta hapiste yatar. Çıktığında ise Serenity Home İzci Efendisi Moorat’ın yanına, bir izci olarak yetiştirilmek üzere verilir. Yıllar sonra kuzeni Laila’nın katıldığı operasyonda Morel’de vardır ve kuzeniyle beraber gösterdiği üstün başarı kendisine ‘Songsteel’ ismini kazandırır. Morel’e ‘ateşli’, ‘cesur’ anlamına gelen “Bre” adını Udoorin verir ve o günden sonra Bremorel olarak anılır.Bremorel, genç, yakıcı bir güzelliğe sahip, her şeyi tersinden anlamak için çaba sarf eden, inatçı, huysuz, kötürüm, saldırgan ve kavgacı bir kızdır.

 • Darly Dor (oyuncu):
  Half-Elf. Hırsız. (Thief)
  Oyuna daha sonra katılan bir oyuncunun karakteridir. Serenity Home kasabasının on beş, yirmi gün batısındaki Arashkan şehrinde doğmuş, zengin bir ailenin tek çocuğudur.Tam olarak bilinmeyen sebeplerden dolayı evden kaçan çocuk, Arashkan Hırsızlar Loncasına katılmış ve kısa zamanda zengin, yalnız kadınları baştan çıkarmasıyla nam yapmış, genç ve fevkalade yakışıklı bir half-elf’tir.

 • Moira Alishia Jean Hooman:
  İnsan. Kutsal Şövalye. (Paladin)
  Çok uzak batıdaki şehirlerden biri olan Durkahan kale şehrinden Serenity Home’a gelmiş, genç, güzel, sakin, ağırbaşlı bir paladindir.Babasının öldürülmesi haberini alıncaya kadar grupla beraber kalmış ve onlarla beraber savaşmıştır.

 • Anglenna Sunsear (oyuncu):
  High Elf. Büyücü. (Sorceress)
  Oyuna çok daha sonra katılan bir oyuncunun karakteridir. High Woods’daki saklı High Elf şehri, Bari Na-ammen’de doğup büyümüş, yüksek mertebeli bir aristokratın kızıdır. Annesi gibi kendisi de herkese yukarıdan bakıp horlayan, kibirli, muhatap almaz, soğuk, mesafeli bir High Elf bayandır. Bu haliyle çok uzun bir süre grupla beraber olmasına rağmen, onlarla dostluk yada samimiyet kurmamıştır.Anglenna, Bari Na-ammen kralının yeğenidir ve Prenses Alor’Nadien ne (Lorna) Feymist’in de kuzenidir. Karşılaşacağı olaylar ona tahmin bile edemeyeceği bazı gerçeklere gözlerini açtıracaktır. Kibirli elf, çok uzun bir süre kuzeni Lorna, izci Laila ve bir succubi melezi olan Merisoul’a karşı kişisel bir husumet güdecektir.

 • Alor’Nadien ne Feymist:
  Half-Elf. Savaşçı Büyücü. (Hexblade Warlock)
  High Woods’daki saklı High Elf’ şehri, Bari Na-ammen kralı Grandarelen’in kızıdır. Kral ile arasında gerçekleşen bir çekişmenin, olası bir kavgaya dönüşmemesi için Lorna saraydan ve Bari Na-ammen’den bir gece ayrılır.Uzun haftalar bir kaçak olarak dolaşır ve beklenmedik koşullar altında da grupla karşılaşır ve onlara katılır.Lorna sakin, fevkalade hanımefendi, hayat dolu, samimi, dost yanlısı, inatçı, içine kapanık, içsel bir güzelliğe ve zarafete sahip, genç bir half-elf’tir.

 • Merisoul Xyrotwu:
  Tiefling. Gök Büyücüsü. (Celestial Warlock)
  Bir iblis (succubi) melezidir. Uhrevi bir güzelliğe sahip, saf bir kişidir. Son derece garip bir bakış açısına sahiptir ve iş sinsiliğe gelince, iblis yanının kendisini gösterdiği, iyilik ve kötülüğü ancak muallak anlamda kavrayabilmiş, karmakarışık ve ölümcül bir geçmişi olan bir kızdır.

 • Inshala ‘la Fey’ Frostmane:
  Tiefling. Doğa Büyücüsü. (Druid)
  Bir fey melezidir. Çok uzun yıllar kendisini ne idüğü belirsiz, iblisimsi bir melez olarak görmesi ve hayatı boyunca kendisinin ‘kirli’, ‘lanetli’ ve ‘cehennemlik’ olduğuna dair kemikleşmiş inancı, doğumuyla annesinin kendisi gibi bir ‘ucubeyi’ doğurmasından dolayı taşlanarak öldürülmesi bilgisiyle geçirdiği travmatik geçmişi onu özellikle kendisine karşı nefret ve tiksinti duyan, asabi, saldırgan, içine kapanık, aşırı evhamlı, karamsar, negatif biri haline getirmiştir. Gerçekte ise, fevkalade saf, temiz, güzel, ormanda koşup hayvanlarla oynamaktan keyif alan on altı yaşında bir kızdır.Geçmişi ve yaşı dolayısıyla Inshala için kötü ve iyi, oldukça katışıksız, siyah ve beyaz kadar net ayrımı olan kavramlardır.

{ Tundra Walkers }

 

 • Cora Sleet (oyuncu):
  Tundra Elf. Barbar.
  Göreceli bir şekilde oldukça genç bir tundra elfidir. Kendisi Büyük Kuzey Tundralarda doğmuş bir buz elf kızdır. Köylerinin büyük, beyaz bir ejderhanın saldırısına uğraması sonucunda yok olmasından sonra tek başına kalmışken, beklenmedik koşullar altında Brom Bumblebrim adında bir gezgin-ozanla karşılaşır. Ondan sonra Lady Magella’nın kız kardeşleri olan Lillias Absentwhot ve Jeina Blonde ile arkadaş olur. Beraber ilginç maceralara katılırlar. Katıldıkları en son macerada, Lillias ve Jeina’nın ailesi onları almak için gelirler. Tek başlarına kalan Cora ve Brom, beraber yeni maceralara atılırlar. Bu maceralarda da Seressa Wraiven ve Arcantonic Palecog adında iki yeni arkadaş edinirler.Cora Sleet, giriştiği savaşlarda gözü dönebilen biri olmasına rağmen, temelde sessiz, sakin ve aşırı pratik bir kızdır ve bir gün köyüne yapılanların öcünü alacaktır.

 • Brom Bumblebrim (Oyuncu):
  Halfling. Gezgin-Ozan. (Bard)
  Kendi köyünde mutlu, rahat ve tembel bir şekilde yaşayan Brom’u bir gün bir ‘bit’ ısırır. O günden sonra ne kadar çabalarsa çabalasın o ısırıktan sonra bir daha tembel ve mutlu bir şekilde yerinde oturamaz ve yola çıkar. Çok uzun aylar boyunca kıtayı zigzaglar çizerek diklemesine dolanır. Brom’un kendine hakim olmaksızın yaptığı bu yürüyüşü onu Büyük Kuzey Tundra’lara kadar getirir ve orada Cora Sleet adında bir Tundra Elf kızla karşılaşır ve onunla efsanelere dönüşecek maceralar yaşar.Brom sakin, efendi, genel olarak da mutlu bir kişiliktir ve bu bağlamda Cora’nın da zıttıdır.

 • Seressa Wraiven:
  Tiefling, Kuzgun Büyücüsü. (Warlock of the Raven Queen)
  Son derece uzun boylu, kömür karası, fevkalade çarpıcı bir güzelliğe sahip olan Seressa, Melshieve Akademisi mezunudur ve Arcantonic Palecog’un da ‘per’idir (pair).
  Per’lik sistemi, Melshieve Akademisine özel bir uygulamadır. Akademi sonunda çoğu öğrenci, bir başka öğrenciyle ‘per’lenir ve aralarında büyülü bir bağ oluşur. Bu sayede olduklarından çok daha etkili performans gösterebilmektedirler.
  Seressa genel olarak mutlu, biraz uçarı, özgürlüğü kadar serbest giyinmeyi seven, kronik, pembe saplantısı olan, garip bir kızdır ve küçük ‘per’i olan Arcantonic’i deli gibi sevmektedir.

 • Arcantonic ‘Tonic’ Palecog:
  Deep Gnome. Mucit. (Artificer)
  İblis Kapısı açmasıyla meşhur olan amcası ‘Arcanton Mordenon’dan dolayı hayatı boyunca ‘sosyal cüzzamlı’ muamelesi görmüş olan Arcantonic, tam anlamıyla bir iletişim fakiridir. Bununla beraber, fevkalade ve ileri düzeyde bir mekanik zekaya sahip, ufak tefek, şirin bir kızdır. Huy olarak ise hırçın, kötürüm, ağzı bozuk, her şeye negatif bakan, huysuz, karamsar ve her şeye hicveden ve ‘per’i olan Seressa’ya, onun obsesif pembe fetişine, giyindiği ‘ahlaksız’ kıyafetlere ve mutlu davranışlarına da sinir olmaktadır.
  Tonic yeni ve garip icatlar yapmayı sevmesi dışında, gerçekte hiçbir şeyi ve hiç kimseyi sevmeyen bir kızdır.