Son Söz

Evet. Sanırım hikayelerde geçen kahramanlar hakkında genel bazı bilgiler edinmiş oldunuz ve lafı daha fazla uzatmadan, sözü yaşanmış anlara bırakıyorum..

DURUN!.. Durun..

Bi dakka..!

Başlamadan gıdım önce, bu hikayeleri ithaf etmek istediğim bazı kişileri burada dile getirmek istiyorum;

N.D.U.; farkındasız desteği ve ‘kendi kafana göre kelime icat edemezsin!’leri için..

Nezih Dolmacı and ‘the Princess’; Aager Farstep, Lady Magella, Cora Sleet, Brom Bubblebrim, Fearghas Fionnghal ve Komoberi Anthea için. Ayrıca bana verdiği sayısız öngörü ve fikirleri, ve ‘kutunun dışına’ çıktığı için.

A.B.U.; Moira Alishia Jean Hooman için. Hala ‘Hooman’ diye bir isimle karakter oluşturduğuna inanamıyorum!

Muammer Dolmacı; Gnine ‘999’ Tinkerdome ve onun akıl almaz fikirleri için. Sayende kurgularıma sayısız derinlik katma fırsatım oldu. Şunu da şuracıkta belirteyim; ARENA OLAYI TAMAMEN SENİN SUÇUNDU! Ben günlerce bunları nasıl arenaya atabilirim diye düşünürken meğer hiç uğraşmama gerek yokmuş. DM olarak takıldığım bir nokta mı var? Gnine’ı at ortaya, Muammer farkındasız çözümler getirir! 😀

Esma Dolmacı; cesareti, gruptaki bütün ‘mühendislerin’ göremediklerini görebildiği ve hiper yüksek ok atış zarlarına karşın ısrarla attığı efsanevi anlamda düşük ‘ikna’ zarları için.

Gerçekten inanılır gibi değil ama.. Bugüne kadar attığın bütün inka zarlarından sadece BİR TANESİNİ tutturabildin ve onu da LADY’ye karşı harcadın!

Betül Gültekin; hikayelerdeki Bremorel karakterine verebildiğim derinlik ve gerekli malzemeyi sağladığı için.

Asım; farkında olmadan Udoorin’i muhteşem bir şekilde canlandırabildiği, “Bu ne yaa!” ve “Tüm tuşlara bastım!” için. Son derece basit gibi görünen bir ifade ile farkında olmadan High Woods ve Bari Na-ammen’in tarihini değiştirmiş oldu!

Seyithan Gültekin; Darly Dor ve onun imkansız kurguları için.. O kurgular sayesinde, bir kenara atılıp unutulacak basit bir hırsız, bir çok hikayede ana karakter oldu ve ileriki modüller için köprü görevi gördü.

Ömer Mani; Anglenna ve onun kibirli, küçümseyen karakterini çok başarılı canlandırdığı için. Onun sayesinde ‘nasıl şu hikayeleri birbirine bağlasam acaba?’, diye kara kara düşündüğüm bir çok entrika ve komployu ortaya koymamı sağladı..

Bu arkadaşlar dışında, ana hikayelere dolaylı bir şekilde katkı sağladıkları için;

Ertan Ertunç ve oğlu; Elbister Goldsnake, Dravar the Torchbearer ve Zadmakar ‘Zad’ Shadowfoot için. Onlar sayesinde krallıktaki Bounty Hunter (Kafa Avcılığı) ve Wanted (Aranıyor) sistemlerini gerçekçi ve pratik bir şekilde oturtabildim.

Tolga Kırtıloğlu; Serapth Underbelly ve Jester Lavorre için. Onların kurguları sayesinde Lilly Venom, Drashan’da unutulmuş bir karakter olmaktan çıkıp, ana grupla karşılaşma fırsatı oluştu..

Eveeet.. Sanırım artık başlayabiliriz..